Jedną z wielu rzeczy, które muszą być zawarte w projekcie są właśnie instalacje. Mogą znaleźć się w nim w różny sposób. Kupując projekt, możemy kupić taki, w którym instalacje są już zawarte. Aczkolwiek nie jest to koniecznością. Możemy bowiem także dokupić zupełnie osobny projekt z instalacjami. Wiąże się to oczywiście z kolejnym wydatkiem, jednak dla niektórych taka możliwość może się okazać również udogodnieniem. Na przykład w momencie, gdy projekt, który chcemy zakupić nie ma od razu w sobie projektu instalacji. Wówczas nic nam nie stoi na przeszkodzie. Na ile ważne są instalacje?
Przede wszystkim już w procesie budowy modyfikacje instalacji są traktowane jako nieistotne odstępswa od projektu. W związku z tym, jeżeli zaczniemy już budowę, po czym stwierdzimy, że coś nie do końca nam się zgadza, to jeszcze możemy coś zmienić. Samo przedstawienie ich jest tylko do pewnego stopnia wiążące. Jednakże trochę również jest. Bo nie możemy dokonywać już wtedy dużych poprawek. Całkowita zmiana systemu nie jest możliwa. To co możemy poprawić to drobne elementy, typu zmiana miejsca gniazdek elektrycznych, lamp czy innych rzeczy tego typu.
Bardzo ciekawą i mądra rzeczą, na którą prawdopodobnie nie wpadniesz budując dom jest zrobienie zdjęcia instalacjom. Kiedy powstaje Twój dom, fotografuj na bieżąco, kładąc szczególny nacisk na miejsca, w których przebiegają kable. Zauważ, że kiedy w przyszłości będziesz chciał powiesić na ścianie, obraz, lustro czy inną rzecz w tym stylu będziesz miał niezwykle ułątwione zadania. Wielokrotnie mieszkając w jakimś miejscu zastanawiamy się w takiej sytuacji gdzie wbić gwoździa albo wywiercić dziurę, by nie spowodować niepotrzebnych uszkodzeń. To wszystko zajmuje trochę czasu. Mając zdjęcia, masz podaną na tacy odpowiedź na to pytanie. Zatem warto mieć takie rzeczy na uwadze już od początku i wdrażać w życie kreatywne rozwiązania.

Projekt wymarzonego domu