Jeżeli sukcesywnie przebrnęliśmy przez etap budowy, teraz już tylko czeka na nas wszystko, co najlepsze. Zostają wykończenia, poprawki i już tylko wprowadzanie się. I to jest świetny moment. To w jaki sposób potraktujemy ten ostateczny etap, będzie miało wpływ na ostateczną prezencję naszego domu. Jeżeli chodzi o wykończenia to tutaj istnieje cała rzesza różnego rodzaju materiałów, które możemy do tego wykorzystać. Jednym z nich jest właśnie kamień naturalny. Za jego pomocą możemy w ciekawy sposób wydobyć to, co w naszym domu jest najlepsze. Kamień naturalny może mieć zastosowanie jako materiał, z którego powstało wiele elementów naszego domu. Na przykład mogą to być parapaty. Isnieją także kamienne blaty, kominki czy posadzki. Mogą mieć różne wzory, tekstury, desenie. Mamy zatem w czym wybierać. Jeżeli tylko połączymy różne rodzaje kamienia w kreatywny sposób, możemy uzyskać naprawdę spektakularny efekt.
O radę możemy poprosić na przykład już architekta. Z pewnością posiada on rozległą wiedzę o kamieniu. Tutaj jest taka mała rada odnośnie parapetów kamiennych i parapetów w ogóle. Niesamowicie duża ilość ludzi wybiera sobie jeden wzór parapetów do wnętrz i tego się trzyma. Czyli gdziekolwiek nie wejdziemy, parapet będzie ten sam. Widzimy go w zestawieniu ze ścianami różowymi, niebieskimi i żółtymi. W zestawieniu z sypialnią, pokojem dziennym i salonem. Nie do końca jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wprowadza pewną monotonię, a ponadto kamień nie będzie zawsze i wszędzie dobrze ze wszystkim współgrał, powinniśmy więc raczej pewnych połączeń i wyolbrzymień unikać.
Jeżeli mamy w domu kamień, warto pamiętać, że wymaga on dużo uwagi i szczególnej pielęgnacji. Na przykład trzymając się już parapetów, to są one bardzo narażone na zmiany koloru. Trzeba będzie nieustannie o nie dbać, pielęgnować i uważać, by przypadkiem na nich nie rozlać czegoś, czego nie powinniśmy. Parapety takie raczej nie powinny mieć kontaktu z wilgocią. Choćby najzwyczajniejsze postawienie na parapecie doniczki z kwiatem może powodować różne komplikacje i zmiany w kolorze. W ogóle nawet już nie wspominając o winie, czy jakichkolwiek kwasów. Bardzo łatwo jest naszemu kamiennemu parapetowi zrobić krzywdę. Pomóc może tylko bardzo szybkie starcie rozlanej substancji. Jeśli jednak coś umknie naszej uwadze, to niestety już nic z tego. Kamień rzeczywiście jest bardzo na wszystko wrażliwy i może nie każdemu będzie odpowiadać ta ciągła uwaga, szczególnie gdy w domu przebywają małe dzieci. Nie ulega jednak wątpliwości, że prezentuje się zjawiskowo i może nawet sprawić, że nasz dom będzie wyglądał trochę jak pałac. Dlatego może warto o nim pomyśleć.