W budowie domów jest mnóstwo ciekawych rozwiązań. Możemy wymyślać nawet najbardziej niewiarygodne rzeczy i wdrażać je w życie. Jedni lubią się wyróżniać kolorem ścian, inni oknami, podwórkiem, drzwiami, a jeszcze inni niczym. Niektórym wciąż jest mało i szukają najalternatywniejszych z alternatywnych rozwiązań. Szczególnie świetnym polem do popisu okazują się być pokrycia dachowe, które mogą zostać wykonane z rzeczy, o jakich się nam nie śniło. Wykorzystuje się tu rozwiązania, które było popularne dawno temu. Coraz częściej jak widać wracamy do korzeni.
Możliwością, która wciąż tkwi gdzieś w świadomości ludzi jest dach ze strzechy. To po prostu inna nazwa trzciny. Wiele lat, a w zasadzie wieków temu wykorzystywano do tego siano. Jednak jak się okazało materiał jest zbyt łatwopalny, by mógł znajdować się w takim miejscu jak dach. Dziś siano jako materiał dachowy nie ma już żadnego zastosowania. Dziś jeżeli ktoś decyduje się na tego rodzaju pokrycie, to zostaje tu wykorzystana trzcina trawiasta, którą impregnuje się dodatkowo odpowiednimi środkami ogniochronnymi, by była możliwie jak najbardziej odporna na źródło ognia. Dach taki wygląda bardzo ciekawie, naturalnie, a do tego świetnie współgra z otoczeniem.
Dlatego dziś zastępuje się go raczej trzciną trawiastą, dodatkowo zaimpregnowaną środkami ogniochrononnymi. Takie dachy wyglądają naprawdę bardzo ładnie i na ogół w ciekawy sposób wpasowują się w otoczenie.
Drugą możliwośćią mogą być dachy z gontów drewnianych. Kiedyś było to bardzo popularne rozwiązanie w domach na wioskach, czy miejscowościach górskich. Takie rozwiązanie jest raczej bardzo drogie, więc nie każdy będzie mógł je rozważyć. Jeśli jednak możemy, to z pewnością warto, bo niosą one ze sobą mnóstwo korzyści. Takie gonty przeważnie zostały stworzone ze świerku albo jodły górskiej. Mają kształt trójkąta, a ich długość wynosi 60cm. Jeżeli podoba nam się idea gontów oraz ich wygląd, ale ich wysoka cena okazuje się być dla nas problemem, zawsze możemy skorzystać z nieco tańszej alternatywy, jaką są gonty z desek tartarcznych.

z500.pl